Novi Sad, Petovaradin, Sremski Karlovci Turu

EKSTRA TUR

SAAT: 10:00 - 17:00
FİYAT: Kişi başı 60,00 €

DAHİL: Transfer, İngilizce & Türkçe  konuşan rehber, öğle yemeği, giriş ücretleri dahildir.

Belgrad'ın 80. kilometresinde, E-75 karayolu üzerinde Voyvodina Özerk Bölgesi'nin başkenti Novi Sad yer alıyor. Tuna nehrinin maliyeti üzerindeki konumu sayesinde, bir zamanlar iki imparatorluk, kuzeyde Austro Macaristan ve güneyde Osmanlı arasındaki sınır ve Kraliçe Marija Terezeja'nın şartıyla, ücretsiz kraliyet şehri Neoplanta statüsü kazanıyor. 1748. Farklı ulusların ve etnik grupların karışımı sayesinde Novi Sad 250.000 nüfusu ile gerçek bir çok kültürlü ortamdır ve gerçek bir modern Avrupa şehri örneğidir.

Novi Sad turuna şehir merkezinden yürüyüş dahildir. Şehrin ana yürüyüş bölgeleri olan Dunavska (Tuna) ve Zmaj Jovina caddesi, Belediye Binası, Özgürlük Meydanı (Trg Slobode), Mary Kilisesi Adı, Katolička porta, Mileva Einstein'ın evi - Albert Einstein'ın eşi, Jevrejska caddesindeki Sinagog, Sırbistan'ın en eski kültür kurumu olan Matica Srpska ve şehir plajı Štrand ..

Sonra Tuna maliyetinin sağ tarafına geçiyoruz ve Petrovaradin'e, Petrovaradin Kalesi'ne gidiyoruz. Bir ortaçağ yapısının temeli üzerine kurulan kale, 17. ve 18. yüzyılda Avusturyalılar tarafından Türklerin işgaline karşı savunma direği olarak inşa edilmiştir. Konumu nedeniyle ona “Tuna Cebelitarık” diyorlar. Bugün kale, en prestijli Avrupa müzik festivali “Çıkış” ile ünlüdür.

Sremski Karlovci, Sırp kültürünün ve maneviyatının gerçek değerli taşını temsil eden Fruška gora'nın yamaçlarında yer alıyor. Barok kasaba gölü, Patriklik Sarayı, Aziz Nikola Cemaat Kilisesi ve Trinity Katolik Kilisesi, ilk Sırp spor salonu 1881 formu ve Karlovci spor salonu kütüphanesi ile burası “müze kenti” adını alan kasabadır. Ayrıca, şarap ve üzümleri kutlayan tezahür “Grožđenbal” ..

  • #Belgrad Turu
  • #Belgrad Turları
  • #Sırbistan Turu
  • #Sırbistan Turları

Bilgi Formu