Belgrad Uçak Bileti

Belgrad Nikola Tesla Havaalanı

Belgrad Havaalanı, Sırbistan'ın bayrak taşıyıcı Air Serbia'ya ev sahipliği yapan en büyük havaalanıdır. 2006'dan beri resmi adı, tüm zamanların en ünlü mucitlerinden birinin adı olan Belgrad Nikola Tesla Havaalanı'dır. 2010 yılından bu yana Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'ndaki yolcu sayısı keskin bir şekilde arttı. Havaalanı binasının T1 ve T2 terminallerinde ücretsiz Wi-Fi mevcuttur.

Resmi olarak Belgrad Nikola Tesla Havaalanı olarak bilinen Belgrad Havaalanı (IATA: BEG, ICAO: LYBE), Sırbistan'ın en büyük ve en işlek havalimanı olan Belgrad'ın ana uluslararası geçidir.

Belgrad Airport Belgrad şehir merkezine 18 km mesafededir.
Belgrad bölgesine hizmet veren BEG Havalimanı, Sırbistan'ın en büyük havalimanıdır.
Belgrad Havaalanı, Air Serbia, Aviolet ve Wizz Air'in merkezidir.

Belgrad Nikola Tesla Havaalanı nerede?

Belgrad'ın batısında, E-70 ve E-75 otoyollarının yakınında elverişli bir konumda yer almaktadır.

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nda kaç terminal var?

Havaalanı, birbirine bitişik ve birbirine bağlı, T1 ve T2 olarak bilinen iki terminalden oluşur. Terminal 1, ikisinin en eskisi ve en küçüğü, Terminal 2 ise daha yeni terminal. Havaalanının eski kısmı A4 ila A10 kapılarına ev sahipliği yapar, yeni kısımda A1 ila A3 ve C1 ila C7 kapılarını bulabilirsiniz. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nın Genel Havacılık ve VIP uçuşları için ayrı bir girişi var.

Havaalanının geliş salonu küçüktür ve bagaj geri kazanım alanının arkasında -1 katında yer almaktadır. Buradan check-in masalarının bulunduğu zemin kata bir yürüyen merdiven alabilirsiniz. Gelenler salonunda araba kiralamak, taksi düzenlemek, para çekmek, yemek ve / veya içmek mümkündür. Dışarıda Belgrad'a A1 otobüs servisini yakalayabilirsiniz.


Yakındaki havaalanları

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na gidiş veya dönüş için iyi bir alternatif, havaalanına uzaklıklarına göre sıralanmış aşağıdaki havalimanlarıdır. Sırbistan'daki havaalanlarının tam listesine de göz atabilirsiniz.

Tuzla Airport (Bosnia and Herzegovina)    130km
Timisoara Airport (Romania) 136km
Sarajevo Airport (Bosnia and Herzegovina) 191km 

Transfer

Belgrad Nikola Tesla Havaalanı'ndan Belgrad'ın merkezine 18 kilometre uzaklıktadır. Araba ile Belgrad'ın merkezine ulaşmak 25 dakika sürer.

Toplu taşıma

Belgrad Nikola Tesla Havaalanı'na toplu taşıma araçları ile ulaşım mümkündür. Belgrad Nikola Tesla Havaalanı'na toplu taşıma araçlarını tercih ederseniz otobüsle seyahat edebilirsiniz. Olasılıklar için Belgrad Nikola Tesla Havaalanı ulaşım sayfasını ziyaret edin.

Taksi 

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'na gidiş ve dönüş için taksi en hızlı ve en rahat yoldur. Havalimanından Belgrad merkezine taksi yolculuğu ücreti 1800 RSD civarındadır. Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nda taksinizi ayırtın ve önceden rezerve edilen taksilerin konforunu keşfedin.

Araba kiralama

Belgrad Nikola Tesla Havalimanı'nda araç kiralama şirketleri Avis, Budget, Dollar (The Hertz Corporation), Enterprise, Europcar, Hertz, Sixt, Thrifty (Hertz Corporation) ve yerel sağlayıcılardan araç kiralayabilirsiniz. Önceden bir araba bulmak ve rezervasyon yapmak en uygunudur. Böylece havalimanında zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz.

Ucuz bir uçuş mu arıyorsunuz?

Havaalanına ucuz uçak bileti bulmak ve rezervasyon yapmak için uçuş arama motorumuzu kullanın. Hangi Havayolları Belgrad Nikola Tesla Havalimanı noktasına gidiş ve dönüş?

Size Belgrad Nikola Tesla Havalimanı havayollarının listesini sunuyoruz. Havaalanındaki ana havayolları:

Air Serbia
Türk Havayolları
Pegasus Havayolları
 

  • #Belgrad Turu
  • #Belgrad Turları
  • #Sırbistan Turu
  • #Sırbistan Turları

Bilgi Formu